Bodrum'un Tüm Eşsiz Sitelerini Sizlerle Buluşturuyoruz!

  • Bizi Arayın
  • 0 850 305 58 48

S.S Sankop Sanatçılar Sitesi

S.S Sankop Sanatçılar Sahil Arsa ve Konut Yapı Kooperatifi

S.S Sankop Sanatçılar Sitesi

Türkbükü Mahallesi Hebil Cad. Sankop Sanatçılar Sitesi No:26/54 Daire: 1-2

Site Hakkında

Kooperatifimiz 08 Haziran 1978 yılında kurucu başkanımız Sayın Turgut ÖZAKMAN ve arkadaşları tarafından kurulmuştur.

O tarihte üyelerinin hemen hemen tamamı, TRT ile Devlet Opera ve Balesi çalışanlarıydı.

Büyük umutlarla ve heyecanla başlayan serüvenimiz maalesef beklediğimiz gibi sonuçlanmadı.

Kuruluşundan 17 yıl sonra 28 Aralık 1995 tarihinde Oğuz Ünlü İnşaat Turizm Ticaret Sanayi Ltd. Şti. ile sözleşme yapılmış ve 28 Kasım 1996 tarihinde ruhsat alınarak binaların yapımına başlanmıştır.

Ne var ki yüklenici Oğuz Ünlü 19 Mayıs 2000 tarihinde taahhüdünü bitiremeden vefat etmiştir.

Bunun sonucu olarak; inşaatla ilgili eksiklikler kooperatif imkanlarıyla tamamlanmış ve 14 Mart 2004 tarihinde yapılan kur’a çekimi sonrasında üyelerimize teslim edilebilmiştir.

Müteahhitten alacağı olan kişi ve kuruluşlar; hukuken hiçbir dayanağı olmadığı halde kooperatifimize karşı çok sayıda alacak davası açmışlardır.

Başta ana dava olmak üzere, açılan davaların büyük bir bölümü sonlanmış, bazı davalar ise sürmektedir.

Bu nedenle imar tadilatı uygulaması, hali hazır ve mimari proje tadilatı yapılamamakta, yapı kullanma izin belgesi ve tapu alınamamaktadır.

30  yıl olarak belirlenen yasal süresi 08/Haziran/2008 tarihinden itibaren 10 (on) yıl daha uzatılan kooperatifimizin mevcut varlıkları geleceğe dönük bir anlayışla sabırlı, kararlı ve gerçekçi bir biçimde değerlendirildiğinde; tüm sorunları rahatlıkla aşabileceği gibi, önemli ölçüde katma değer de sağlayabilecek kapasitededir.

El ele, gönül gönüle sevgi ve saygıya dayalı üyelik ve komşuluk bağlarıyla kenetlenmiş bir büyük aile olarak kooperatifimizin bütün sorunlarının çözümleneceğine ve ihtiyaçlarının karşılanacağına yürekten inanıyor, bu vesile ile kuruluşundan bu güne kadar olumlu yönde katkıda bulunan ve emeği geçen başta Yönetim ve Denetim Kurulları olmak üzere tüm üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

                                                Yönetim Kurulu , 

Sosyal MedyaHarita

Etiketler